MARKETING TRADYCYJNY VS MARKETING CYFROWY

MARKETING CYFROWY

Marketing cyfrowy jest aktualnie najlepszym miejscem na reklamowanie swojego biznesu. Dzięki niemu można wykorzystać informacje, które zawiera Facebook na temat każdego użytkownika. Reklamując swój biznes bądź produkt w gazecie lub telewizji nie możemy dokładnie sprecyzować idealnego grona odbiorców. Na Facebooku możemy określić praktycznie wszystkie dane naszego potencjalnego klienta. Jeśli prowadzimy usługę organizowania ślubów, możemy łatwo dotrzeć do osób, które dopiero co się zaręczyły tylko i wyłącznie dzięki Facebook Ads! Dlatego marketing cyfrowy jest ogromnym narzędziem. Możemy dotrzeć do praktycznie każdej osoby, która spełnia kryteria naszego klienta! Jeśli prowadzisz swój sklep e-commerce facebook będzie idealnym miejscem na jego reklamę! Facebook Pixel to wspaniałe narzędzie do kontrolowania twojej konwersji z reklam na Facebooku. Dzięki niemu możemy sprawdzić jakie parametry miał nasz klient, który właśnie zrobił zakupy. Dzięki pozyskaniu tych informacji będzie nam o wiele łatwiej zrobić retargeting naszej reklamy.

MARKETING TRADYCYJNY

Marketing tradycyjny jest także bardzo ważnym elementem w budowaniu marki. Niektóre formy reklamy tradycyjnej są nadal bardzo skuteczne. Według mnie każdy biznes oraz człowiek powinien mieć swoje własne, dobrze zaprojektowane wizytówki! Wizytówki to absolutny must have w budowaniu marki osobistej. Ulotki, banery są także dobrym sposobem na reklamę swojego biznesu - głównie lokalnie.

PODSUMOWANIE

Według mnie najlepszym sposobem na reklamę swojego biznesu to marketing cyfrowy. Dzięki niemu możemy zdobyć znacznie większa ilość klientów za mniejszą ilość wydanych pieniędzy porównując do marketingu tradycyjnego. Wszystko to dzięki dokładnemu targetowaniu reklam na Facebooku oraz Instagramie. Warto jednak zadbać o ulotki oraz dobrze zaprojektowane wizytówki jeśli działamy w biznesie lokalnym.

Odwiedź nasze media społecznościowe