Dlaczego social media marketing jest bardzo ważny?

Ten artykuł jest głównie skierowany do firm, jednak osoby, które prowadzą profile osobiste także powinny się z nim zapoznać. „Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt poza nami nie wie, co robimy.” – Henderson Stuart Social Media Marketing to aktualnie NAJLEPSZY sposób na pozyskiwanie klientów! Dlaczego? Facebook oraz Instagram posiadają ogromną bazę ludzi, którzy umieszczają praktycznie wszystkie informacje, które zachodzą w ich życiu.

Wyobraźcie sobie, że możecie idealnie dobrać grono odbiorców poprzez określenie jego wieku, stanowiska pracy oraz zainteresowań! To się nazywa marketing 21 wieku Poprawnie skonfigurowany oraz prowadzony profil na Facebooku oraz Instagramie to absolutna podstawa dobrze prowadzonego biznesu w dziejszych czasach. Nie korzystanie z możliwości, które oferują nam media społecznościowe stanowią ogromną bariere dla rozwoju twojego biznesu. Poniżej ujrzycie podstawowe informacje oraz sposoby na reklamowanie swojej firmy bądź marki osobistej na Facebooku oraz Instagramie

FACEBOOK

Reklamy na Facebooku oferują szeroki targeting, dzięki czemu możemy idealnie trafić swoją usługą bądź produktem w idealne grono odbiorców za naprawdę niskie pieniądze! Facebook pozwala wykorzystywać takie dane, jak np. wiek osoby do której chcemy dotrzeć, status związku, zainteresowania oraz polubione produkty bądź strony na Facebooku. Reklamę możemy skierować do osób pracujących w np. żabce, policji bądź właścicieli firm. Facebook jest po prostu idealnym miejscem na płatne reklamy! Jeśli macie odpowiednią wiedzę na temat konfigurowania reklam na Facebooku bardzo polecamy wam opcję reklamowania swojej firmy bądź marki osobistej właśnie na nim! Jeśli natomiast nie macie żadnej wiedzy - kompletnie nie polecamy tego rozwiązania. Jeśli odpowiednio nie sk onfigurujecie swojej reklamy i pozwolicie ustawić ją automatycznie Facebookowi jej konwersja może być zerowa. Polecamy skorzystać z oferty agencji marketingowej, która ma o tym jakieś pojęcie bądź wykupić kurs online dotyczący właśnie konfigurowania reklam na Facebooku oraz Instagramie. Systematyczna promocja swojej firmy oraz marki jest całkowicie niezbędna i o wiele bardziej skuteczna niż tradycyjne reklamowanie się w gazetach, na ulotkach bądź w innych firmach.

INSTAGRAM

Instagram jest także wspaniałym narzędziem do promocji swojego biznesu bądź konta osobistego. Według nas jest o wiele lepszym narzędziem od Facebooka jeśli chodzi o zasięgi organiczne oraz interakcje z klientami. Kiedy na Facebooku powstał już śmietnik z nawału polubionych stron poprzez użytkownika trudno jest trafić profilowi firmy, który jest mniej popularny niż poprzednie strony. Dlatego uważamy, że o wiele lepiej jest tworzyć społeczność oraz content na Instagramie po czym wrzucać to samo na Facebooka. Dlatego Instagram jest idealnym miejscem na darmową reklamę Twojego biznesu bądź profilu osobistego. Jeśli chodzi o płatne reklamy, polecamy tworzyć sieci influencerów! Jeśli masz produkt, który sprzedajesz warto wysłać twój produkt do influencera i poprosić go o wstawienie z nim zdjęcia oraz opinii. Jest to bardzo popularny sposób reklamowania swojego biznesu oraz produktu, który pozwala wykręcać niesamowite wyniki sprzedażowe. Ja osobiście wiele razy korzystałem z tej opcji, jednak tylko na terenie USA w jeszcze inny sposób. Pisałem do właściciela dużego konta na Instagramie z prośbą o zareklamowanie mojego produktu na jego InstaRelacji. Dla profili, które mają 600k-1m obserwatorów płaci się mniej więcej 20$ za 12 godzin wyświetlania co jest naprawdę bardzo tanią oraz skuteczną reklamą, która potrafi przynieść naprawdę duże zyski dla Twojej firmie. Bardzo polecam taki typ reklamowania swoich produktów. Bezpośrednie reklamy na Instagramie są także ciekawą opcją ze względu na możliwość umieszczenia filmiku bądź zdjęcia w postaci mema, który może rozprzestrzenić się w bardzo szybkim tempie na całym Instagramie, jeśli tylko dobrze zaplanuje się reklamę. Niestety Instagram nie oferuje już tylu opcji jeśli chodzi o targetowanie, jednak wciąż jest o wiele lepszym sposobem na reklamę niż ulotki i inne tego typu stare sposoby.

Odwiedź nasze media społecznościowe